فایل{دانلود مقاله ای در مورد proxy server (پروکسی سرور)}

دانلود مقاله ای در مورد proxy server (پروکسی سرور)|دابلیو ام/فایل/512830|wmh35020430|دانلود,تحقیق,مقاله,رشته کامپیوتر,IT,پروکس سرور,پارس وان,دانشگاه,مقاله,proxy server
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان دانلود مقاله ای در مورد proxy server (پروکسی سرور)قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

موضوع مقاله: مقاله در مورد proxy server

قالب بندی: word ، قابل ویرایش

تعداد صفحات: 37

شرح مختصر:

چكيده

اميدوار هستم تمامي‌خوانندگان بتوانند به جواب سوالاتشان درباره پروكسي سرور بعد از خواندن اين مقاله برسند. در ابتدا چيزهايي درباره مفاهيم پايه‌اي پروكسي سرور ياد مي‌گيريم. سپس درباره تعدادي از خصوصيات و منافع توسعه يافته نسخه جديد پروكسي سرور ماكروسافت صحبت كنيم.

مقدمه:

در سرآغاز به وجود آمدن اينترنت در دنياي ما سياست محافظت مثل آنچه كه ما در امروزه داريم وجود نداشت، اما امروزه حتي يك بچه كوچك معني كلمه عبور و محافظت را مي‌فهمد. در دنيايي كه هر چيزي امكان‌پذير است ما بايد از منابع خود در مقابل كساني كه اجازه دستيابي ندارند محافظت كنيم و همچنين ما بايد اطلاعات خود را از هكرهاي كامپيوتر محافظت كنيم. بنابراين به چيزهايي نياز پيدا مي‌كنيم كه در دنياي كامپيوتر از ما محافظت كنند. بدين‌گونه برخي از كلماتي كه تايپ مي‌كنيم بايد توسط يك نرم‌افزار كنترلي در شبكه اينترنت محافظت بشوند. پروكسي سرورها و فايروال‌ها دو ابزار كنترلي در عبور و مرور شبكه‌اي هستند. اين مقاله سعي دارد شما را با تعدادي از مفاهيم جديد وسياست‌هاي جديد حفاظتي درباره گردش داده‌ها در در شبكه‌ها آشنا‌تر سازد. ماكروسافت‌ پروكسي سرور 2.0 در يك سازمان كامپيوترها را آسانتر، ايمن‌تر و از راه كم هزينه‌تري براي دستيابي به اينترنت آماده مي‌سازد. پروكسي سرور نسخه 2.0 يك فايروال توسعه‌پذير است و همچنين داراي خافظه نهان سرور است كه امنيت را به وجود مي‌آورد و باعث بهتر شدن اجراي شبكه و همچنين كم كردن هزينه ارتباط مي‌شود.

اما در حقيقت پروكسي سرور در شبكه داخلي از كامپيوترها پيروي مي‌كند و وقتي كه يك درخواست مشتري تقاضايي را مي‌سازد، پروكسي سرور اين درخواست را تفسير مي‌كند و سپس براي جواب دادن آنرا به اينترنت مي‌دهد، وقتي كه يك كامپيوتر شبكه را جواب داد پوركسي سرور پاسخ را به كامپيوتر مشتري كه درخواست را داده است برمي‌گرداند.

پروكسي سرور تمام پروتكلهاي اينترنتي از قبيل Real Player, HTIP (Hypertext Ttransfer Protocol)

FIP(file Transher Protocol) پروتكلهاي اخبار و Mail(حرف زدن اينترنتي) IRC، ( دسته ويديويي) VDOlive را پشتيباني مي‌كند. پروكس سرور همچنين پروتكل IPX/SPX را پشتيباني مي‌كند كه اين پروتكل قدرت انتخابي يكي از پروتكلهاي TCP/IP يا IPX/SPX بر روي شبكه را به ما مي‌دهد. شما مي‌توانيد از مرور گروبي كه در سيستم عامل دلخواهتان اجرا كرده‌ايد به سايتهاي اينترنتي دسترسي داشته باشيد و همچنين مي‌توانيد از نسخه Bit 16 يا Bit32 ويندوز براي دادن درخواستهايتان استفاده كنيدبدون اينكه درخواستهايتان را اصلاح كنيد. پروكسي سرور در محيطهاي چند شبكه‌اي چند سروري بهتر عمل مي‌كند. پروكسي سرور هم‌اكنون پيكر بندي زنجيره‌اي ياآبشاري را پشتيباني مي‌كند و شما مي‌توانيد آن را در پشت فايروال موجودتان نگه داريد. پروكسي سرور همچنين مي‌تواند از پست اينترنتي داخلي و يا سرورهاي كاربردي پيروي كند و مي‌تواند پروكسهاي معكوس را بر روي وب سرور شما انجام دهد. پروكسي سرور همچنين مي‌تواند از ساكسنرهاي (Socks) استاندارد پشتيباني كند و مانند يك سرور ساكسنر SocksServer) در قبال مشتري‌هاي شما عمل ‌كند.

فهرست مطالب

چكيده

مقدمه

ادراك پروكسي سرور

خصوصيات پروكسي سرور

نهان‌سازي توزيع شده

نهان‌سازي مبتني بر ساختار آرايه‌اي

پروتكل‌ مسير يابي نهان‌سازي آرايه‌

امنيت ديواره آتش

بسته‌هاي فيلترگذاري پويا

بسته‌هاي اخطار دهنده و واقعه‌نگار

سنديت پروكسي به پروكس

پشتيباني بهتر انتشار وب

پشتيباني ساكسنر(Socks)

دسته‌بندي مجازي

بهبود مديريت

خط فرمان مديريت

مديريت آرايه‌اي

اسناد پيكربندي مشتري

پيكربندي پشتيباني كردن و ترميم كردن

بالا بودن كارآيي

اسكريپت‌هاي پيكربندي مشتري

پروتكل مسيريابي آرايه‌اي كش

سرويس پروكسي Winsoec

سرويس پروكسي Socks

پشتيباني socks را تهيه مي‌كند سرويس پروكسي socks هر مشتري كاربردي

پرويس پروكسي وب

همسازي پروكسي CERN

نهان‌سازي ايستا HTIP,FIP

پروكسي معكوس و ميزباني معكوس براي انتشار دادن وب

سطح امنيت كاربرد براي هر پروتكل كاربردي

محدود كردن دستيابي به سايت‌هاي اينترنتي

تراكم آدرسهاي IP

سروسي پروكسي WInsock

پشتيباني از IPx/spx, Tcp/IP در شبكه داخلي

تصديق كردن درخواست / سرعت جواب درخواست ويندوز NT بين سرور و مشتري

سازگاري برنامه كاربردي با سوكت ويندوز v 10

كنترل دستيابي درون‌باندي و برون‌باندي

محدود كردن دسترسي به سايت‌هاي اينترنتي

كاربران خارجي از روي دستيابي به كامپيوترهاي داخلي دسته‌بندي مي‌شوند.

تراكم آدرس IP

اطلاعات تسطيح شده در مورد درخواست‌هاي اينترنتي توسط مشتريها ساخته مي‌شود.

سازگاري با پايه ويندوز كامپيوترهاي مشتري

سرويس پروكسي ساكز (Socks)

DNS چه هست؟

WINS چه هست؟مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت انگلیسی به توان 10🔥پاورپوینت انگلیسی در مورد رییس بدن چه عضوی است🔥پاورپوینت انگلیسی 10 کلمه🔥پاورپوینت جالب زندگی مثل چای است🔥پاورپوینت انگلیسی ذهن خوانی دیوید کاپرفیلد🔥پاورپوینت زیبای صلوات🔥پاورپوینت فواید نفس عمیق🔥مبانی نظری و پیشینه بررسی جامعه شناختی جهت گیری های دینی دانشجویان🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر عوامل محیط فیزیکی و اجتماعی بر سلامت اجتماعی🔥مبانی نظری و پیشینه تبلیغات بازرگانی و مدیریت بدن🔥مبانی نظری و پیشینه تبیین اعتیاد و مولفه های ابراز وجود🔥مبانی نظری و پیشینه تخریب گرایی🔥مبانی نظری و پیشینه حس تعلق مکانی ساکنین در اسکان رسمی و غیررسمی🔥مبانی نظری و پیشینه حمایت اجتماعی و سلامت عمومی دانشجویان🔥مبانی نظری و پیشینه دل بستگی سازمانی و رضایت شغلی🔥مبانی نظری و پیشینه رسانه های ارتباط جمعی و سرمایه اجتماعی🔥مبانی نظری و پیشینه رسانه های جمعی و حفظ محیط زیست🔥مبانی نظری و پیشینه روابط عمومی و توسعه بانکداری الکترونیک🔥مبانی نظری و پیشینه سازمان های مردم نهاد و فضای مجازی🔥مبانی نظری و پیشینه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی🔥مبانی نظری و پیشینه سواد رسانه ای🔥مبانی نظری و پیشینه سواد رسانه ای و سبک زندگی نوجوانان🔥پاورپوینت دلایل دو بعدی بودن انسان🔥پاورپوینت دوران خلافت امام علی (ع)🔥پاورپوینت صفات خداوند